Belçika Çalışma Vizesi Başvuru Formu

Uzun dönem konaklama için Belçika çalışma vizesi başvuru formu ile evrakların üzerinde durulur. Bu şekilde:

  • 90 günden fazla kalmak isteyenlerin başvuruları değerlendirmeye alınır.
  • Belgeler ile çalışmaya yönelik seyahat ettiğinizi beyan etmeniz istenir.

Görüldüğü üzere sadece başvuru formunu doldurmak ve paylaşmak yeterli olmayacaktır. Bunun kadar vize için zorunlu olan belgeleri de toplamanız ve yetkili mercilere ibraz etmeniz gerekir.

Belçika Çalışma Vizesi Başvuru Formu Ücretsiz İndir

Uzun süreli konaklama adına D tipi vizeye ihtiyaç duyulur ve başvurularda ulusal formun doldurulması beklenir. Doldurma işlemleri öncesinde:

  • PDF olarak paylaşılan indirme linklerinden tercihinizi yapmalısınız.
  • Online indirme işlemleri ücretsiz olarak anında gerçekleşecektir.

Belçika çalışma vizesi başvuru formu ücretsiz indir ile cihaz üzerine kayıt işlemlerine geçilir. Birkaç sayfa içerdiği için kayıt işlemlerine yer vermeli ve her birinden bilgilerinizi sıralamaya başlamalısınız.

Belçika Çalışma Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Sadece indirme değil doldurma aşamasında da tarafımızdan yardım alabilir ve işlemleri hızlandırabilirsiniz. Belçika çalışma vizesi başvuru formu nasıl doldurulur soranlara:

  • Hem okunaklı hem de doğru bilgiler üzerinden doldurulması istenir.
  • Tükenmez kalemle doldurulan bilgilerin sonunda imzaya geçilir.

Belçika çalışma vizesi başvuru formunu destekleyen evrakları da hazırlar ve dosyaya eklersiniz. Bu sayede girilen bilgiler teyit edilir ve vizeye olumlu yönde cevap verilir. Tam tersi bilgilerin belgelerle örtüşmemesi halinde ek belgelere ihtiyaç duyulabilir. Hatta direk olarak ret yanıtı almanız söz konusu olabilir. Bunun için talep edilen bilgileri eksiksiz olarak paylaşmalı ve son aşamada her birinin doğruluğunu kontrol etmelisiniz. Toplamda 4 sayfadan oluşan forma girilen bilgiler belgeler ile desteklenmelidir.

Belçika Çalışma Vizesinin Süresi Ne Kadar?

Belçika çalışma vizesi başvuru formu ve belgeler eksiksiz ise 1 yıllık olacak şekilde vize alırsınız. Her 1 senenin sonunda ise yenilemeye dair talepte bulunabilirsiniz.

Belçika Çalışma Vizesi Evrakları Nelerdir?

Pasaport ve biyometrik fotoğraflar başı çeker. Adli sicil kaydı, nüfus cüzdanı fotokopisi ve sağlık raporu gibi belgeler talep edilir. Aynı zamanda bunlar arasına çalışma izin belgesini ekler ve müracaat edebilirsiniz.

Menü
Acil Vize